Jarné Bratislavské Jazzové Dni | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, šport
|
0
Váš nákupný košík je prázdny

Ak máte účet prihláste sa.

Hľadaj
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok

Jarné Bratislavské Jazzové Dni

Jarné Bratislavské Jazzové Dni
Vstupenku na toto podujatie si môžete vytlačiť aj u Vás doma.

Špeciálna akcia : Prvých 100 lístkov na státie iba za 19,- Eur !!!

Jarné Bratislavské Jazzové Dni sa každoročne konajú s ambíciou prezentovať najvýraznejšie budúce hviezdy jazzu, a blízkych žánrov. Pred rokom sme vám v klube Ateliér Babylon predstavili Billa Lauranceho zo Snarky Puppy, predtým Coryho Henryho, a Jacoba Colliera. Program tohto ročníku sa skladá z úžasnej estónskej pop-jazzovej speváčky a skladateľky Kadri Voorand, americkými hviezdami Omar Hakim a Rachel Z OZ Experience a fantastická izraelská speváčka Ester Rada.

Kadri Voorand je experimentálna, etablovaná jazzová speváčka a umelkyňa, ktorá prináša na pódium obrovské množstvo energie. Počas svojej kariéry spievala aj so slávnou Joss Stone. V roku 2017 bola Estónskymi Hudobnými Cenami ocenená Speváčkou roka a jej album získal cenu za Najlepši Jazzový album roku 2017. Na Jarných Džezákoch sa predstaví vo forme dua s basovým gitaristom Mihkelom Mälgandom.

Slávny bubeník Omar Hakim a Grammy ocenená klaviristka Rachel Z nám prinesú svoj nový projekt “ The OZ Experience”, ktorý má v sebe obrovské množstvo groovu a spontánnych kompozícií. Projekt nám v Bratislave predstavia s elektrickou basou Linleyho Marthe z Mariciusu, ktorý bol členom projektu “Joe Zawinul Syndicate”. Na gitaru bude hrať Louis Winsberg z Francie.

Ester Rada vyrastala na hudbe legendárnych speváčok ako Aretha Franklin, Nina Simone, a Ella Fitzgerald. Pre jej autorskú tvorbu bola výraznou inšpiráciou aj hudba vibrafonistu a perkusionistu Mulatuho Astatkeho, zakladateľa etiópskeho jazzu. Prečo etiópskeho? Ester je židovkou etiópskeho pôvodu, jej rodinu spolu s tisíckami ďalších z biblického strateného kmeňa presídlili do Izraela v rámci operácie Mojžiš.

Ester Rada debutovala pred piatimi rokmi. Už jej prvý hit Life Happens rotovali stanice MTV aj VH1, vystúpila na Glastonbury, počas troch ďalších rokov koncertovala na festivaloch a v kluboch na piatich kontinentoch. Na Slovensku sa predstavila v roku 2016 na festivale Pohoda, kde zožala obrovský úspech. 

Aktuálny album “Different Eyes” Ester Rada vydala koncom augusta 2017, na jej debutovom bratislavskom klubovom koncerte sa predstaví s novým repertoárom. Jej unikátny mix nového soulu, funku, tradičného R’n’B, a etiópskeho jazzu podmanil kritikov aj fanúšikov. S novým albumom Ester mieri do prvej ligy nusoulu a jazzu.

Program: 
Kadri Voorand duo (Estónsko)
Omar Hakim & Rachel Z OZ Experience feat. Linley Marthe & Louis Winsberg (USA)
Ester Rada (Izrael)

Termíny :


Galéria / Médiá :

Kadri Voorand - “Armupurjed”
Kadri Voorand - “I’m not in love”
Omar Hakim & Rachel Z 1
Omar Hakim & Rachel Z 2
Ester Rada - “Life Happens”
Ester Rada - “Sinner Man”
Ester Rada - “Mr. Guilt”
Bookmark and Share
Zdieľať