Vianočný koncert ĽUBICA VARGICOVÁ a PETER MIKULÁŠ | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, šport
|
0
Váš nákupný košík je prázdny

Ak máte účet prihláste sa.

Hľadaj
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok

Vianočný koncert ĽUBICA VARGICOVÁ a PETER MIKULÁŠ

Vianočný koncert ĽUBICA VARGICOVÁ a PETER MIKULÁŠ
Vstupenku na toto podujatie si môžete vytlačiť aj u Vás doma.

Vianočný koncert
ĽUBICA VARGICOVÁ a PETER MIKULÁŠ
Spevácky zbor Lúčnica, zbormajsterka Elena Matušová
Slovenská filharmónia, dirigent Rastislav Štúr
Dátum: 5. 12. 2018 
Čas: 19.30 hod. 
Miesto konania: Reduta, Bratislava

ĽUBICA VARGICOVÁ, soprán a PETER MIKULÁŠ, bas
Na vianočnom koncerte sa tentoraz stretnú velikáni slovenskej opery, ktorí vytvorili desiatky postáv a stali sa miláčikmi publika doma i zahraničí.

ĽUBICA VARGICOVÁ už počas štúdií účinkovala na scéne Opery SND ako Kráľovná noci v Čarovnej flaute, Olympia v Hoffmannových poviedkach a Violetta v Traviate. Ako členka súboru Opery SND stvárnila všetky najvýznamnejšie postavy opernej literatúry - Luciu (Donizetti, Lucia di Lammermoor), Aminu (Bellini, Námesačná), Oféliu (Thomas, Hamlet)i, Gildu (Verdi, Rigoletto), Zerbinettu (Strauss, Ariadna na Naxe), Marie (Donizetti, Dcéra pluku), Violettu (Verdi, La Traviata), Elvíru (Bellini, Puritáni), Júliu (Gounod, Romeo a Júlia), Donnu Annu (Mozart, Don Giovanni), Eudoxie (Halévy, Židovka). Pravidelne hosťuje na popredných svetových operných scénach. Venuje sa aj koncertnému spevu.

PETER MIKULÁŠ je najvýznamnejší slovenský spevák basového odboru. Okrem pôsobenia v SND a v Slovenskej filharmónii pravidelne hosťuje na významných operných scénach a koncertných pódiách v zahraničí. Aspoň niektoré roly: Fiesco (Verdi, Simon Boccanegra), Kráľ Filip (Verdi, Don Carlos), Mefistofeles (Gounod, Faust, aj Boito, Mefistofele), Svätopluk (Suchoň, Svätopluk), Leporello (Mozart, Don Giovani), Dulcamara (Donizetti, Nápoj lásky), Don Magnifico (Rossini, Popoluška) Kecal (Predaná nevesta), Ferrando (Verdi, Trubadúr), Gremin (Čajkovskij, Eugen Onegin), Sir Giorgio Valton (Bellini, Puritáni), Don Basilio (Rossini, Barbier zo Sevilly, Kráľa Heinrich (Wagner Lohengrin), Sparafucile (Verdi, Rigoletto), Ferrando (Mozart, Cosi fan tutte).

Vstupenky
4. kategória: 19 € 
3. kategória: 29 € 
2. kategória: 49 € 
1. kategória: 79 €

Zľavy a vstupenky pre deti, študentov, dôchodcov, zťp, zťp/s: 50% po predložení relevantného dokladu.

Termíny :


Galéria / Médiá :

The Magic Flute: L'ubica Vargicova as Queen of the
L'ubica Vargicova - Lakmé
VERDI GALA 2013 - DON CARLO - Peter Mikuláš (Filip
Dvorak's Rusalka Watersprite's Aria
Bookmark and Share
Zdieľať