14th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, šport
|
0
Váš nákupný košík je prázdny

Ak máte účet prihláste sa.

Hľadaj
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok

14th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava

14th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava
Vstupenku na toto podujatie si môžete vytlačiť aj u Vás doma.

14th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava
(bratislavská časť festivalu)

30.10.2017, 19.00
V-klub, Námestie SNP 12, Bratislava

14th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava
Paul Brody’s SADAWI featuring Patrick Farrell (USA, D) – opening gala

Paul Brody – trúbka, kompozícia
Christian Dawid - klarinet
Christian Koegel - gitara
Jan Roder - kontrabas
Michael Griener - bicie
Patrick Farrell - akordeón

Lístky:
10,- EUR (predpredaj)
12,- EUR (na mieste)

S odkazom na počiatky Radical Jewish Culture legendárneho Johna Zorna, nepretržite preskúmava projekt fenomenálneho amerického trúbkara a skladateľa Paula Brodyho (známeho bratislavskému publiku z minuloročného predstavenia v projekte SEMER ENSEMBLE) pod názvom SADAWI hudobnú križovatku medzi tradičným klezmerom a jazzom. Nezameniteľne jednoduché spojenia medzi oboma žánrami s nádychom blues. Toto nanajvýš zaujímavé hudobné zoskupenie pozostáva z klezmerových a jazzových muzikantov svetovej špičky. SADAWI nie je len Paul Brody, ale aj ďalší špičkoví hudobníci, z ktorých možno napr. spomenúť jedného z najlepších svetových klarinetistov a uznávaného pedagóga v klezmer žánri Christiana Dawida.

Ansámbl SADAWI aj po troch úspešných nahrávkach v známom vydavateľstve Tzadik Records ostal verný myšlienke židovskej hudby a produkoval následne dve nové CD platne pod legendárnou jazzovou značkou Enja Records. Ich debutový album v tomto labeli získal prestížne ocenenie nemeckej Schallplattenkritik. 

„Ich hudba kombinuje vzrušujúce aranžmány, chytľavé melódie a strhujúce sóla smerujúce do novej dimenzie židovskej renesancie… Paul Brody formuje nový židovský jazz 21. storočia s predstavou a fundovaným vedomím o židovskej tradícii.“ - John Zorn (legenda židovskej hudby)

V Bratislave sa SADAWI predstaví s kompozíciami najmä z posledného albumu Vanishing Night, pričom si pripravila zmes kompozícií ovplyvnených židovskou históriou, ako aj klezmer s orientáciou na jazz. SADAWI sa tu s veľkým potešením predstaví so špeciálnym, duchom príbuzným hosťom – famóznym americkým akordeonistom Patrickom Farrellom, klezmerovou hviezdou, ktorý pôsobil alebo pôsobí v klezmerových skupinách svetovej triedy - Frank London´s Brass Allstars, Michael Winograd Trio a The Klezmatics. Farrell je hudobníkom s osobitnou dávkou talentu s vášňou pre improvizácie, čo dokazuje spoluprácou s takými umelcami a zoskupeniami ako Yo Yo Ma, Silk Road Ensemble alebo New Orleans Panorama Brass Band. 

Zľavy: bez nároku na zľavy.14th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava
(bratislavská časť festivalu)

06.11.2017, 19.00
Dom kultúry Zrkadlový Háj, Rovniankova 3, Bratislava – Petržalka

Lístky:
10,- EUR (predpredaj)
12,- EUR (na mieste)


14th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava
PREßBURGER KLEZMER BAND (SK, SRB) & "The Wladigeroff Brothers "KlezMORE" Connect Ensemble" (BG, USA)

PREßBURGER KLEZMER BAND (SK, SRB)

Jedinečné bratislavské hudobné zoskupenie Preßburger Klezmer Band si od svojho založenia v roku 1995 získalo množstvo priaznivcov. Táto prvá slovenská formácia, inšpirujúca sa emotívnou a tanečnou hudbou zo strednej a východnej Európy známou ako klezmer, je zároveň jednou z najlepšie hodnotených skupín svojho zamerania v Európe. Jej energický hudobný „kokteil“ je podmanivo namiešaný zo židovskej, z balkánskej a orientálnej hudby, ako aj zo slovenského a cigánskeho folklóru – to všetko s originálnou esenciou súčasných moderných štýlov, ako jazz, reggae a latino. Preßburger Klezmer Band súčasne patrí medzi popredných predstaviteľov európskej scény world music. Skupina od svojho vzniku absolvovala stovky rozmanitých vystúpení nielen na Slovensku, ale aj v Európe i zámorí, počnúc multižánrovými hudobnými festivalmi, cez koncerty v kluboch a v klasických hudobných sálach, komornými vystúpeniami až po zábavy na plesoch, oslavách a svadbách. Vystúpenia kapely prinášajú podmanivú interpretáciu známych i unikátnych piesní predovšetkým v jazyku jidiš, ale aj v slovenčine, maďarčine, angličtine a balkánskych jazykoch. Vyjadrujú aj strhujúcu emotívnosť a tanečnosť klezmerovej hudby. Preßburger Klezmer Band má na konte sedem albumov a mnoho úspešných spoluprác na filmových, divadelných a iných projektoch. CD kapely TANTS MIT MIR!, na ktorom sa Preßburger Klezmer Band predstavil spolu vynikajúcimi zahraničnými hudobníkmi (jeden z najlepších klezmerových klarinetistov – Merlin Shepherd z Veľkej Británie, virtuózny cimbalista Marcel Comendant z Moldavska, akordeónový Balkan Express – Miroslav Vuković z Bosny a talentovaná speváčka Anita Ribar zo Srbska), obdržalo prestížne ocenenie RADIO_HEAD AWARD 2012 za najlepší album roka v kategórii World/Folk.

ČLENOVIA

Marta Potančoková / Ivana Ecetová – sólový spev
Snežana Jović - Werner (Srbsko) – akordeón, sólový spev
Andrej Werner – husle, vokály
Miro Lago – klarinet, vokály
Valér Miko – klavír, vokály
Samo Alexander – kontrabas, sólový spev
Jano Oriško – bicie, perkusie 

 

The Wladigeroff Brothers "KlezMORE" Connect Ensemble (BG, USA)

Alexander Wladigeroff – trúbka, krídlovka
Konstantin Wladigeroff – klavír, klarinet
Benjy Fox-Rosen – spev
Melissa Coleman - violončelo
& hostia

Bratia Konstantin a Alexander Wladigeroff pochádzajú z hudobníckej rodiny s mimoriadne bohatou tradíciou. Matka Willy Chobanova-Wladigerova – herečka, sestra Ekaterina Wladigerova – hudobníčka, otec Alexander P. Wladigeroff – dirigent a dokonca v ich žilách koluje aj krv tvorcu slávneho filmu Doktor Živago Borisa Pasternaka. Talentovaní a mnohostranní. Meno Wladigeroff je synonymom pre umelecký zážitok najvyššej úrovne. Tretia generácia hudobníkov s maximálnym nasadením a srdcom, Wladigeroff Brothers (Alexander a Konstantin) sa narodili v roku 1978 v Sofii a preukázali už v ranej mladosti nesmierny hudobný talent. Obaja bratia sú dvojčatá, rovnako ako ich starý otec Pancho Wladigeroff (bez pochyby najznámejší bulharský hudobný skladateľ - symbol pre spájanie bulharskej ľudovej hudby so západnou tradíciou) a jeho brat huslista Lyuben Wladigeroff.

Aj keď tak silné hudobnícke zázemie a tradícia môžu byť aj silným bremenom a veľkou zodpovednosťou, Wladigeroff Brothers to zvládajú s ľahkosťou. Alexander (trúbka, krídlovka a klavír) a Konstantin (klavír, klarinet a kompozícia) študovali na hudobnej akadémii pomenovanej po ich starom otcovi v Sofii predtým, ako sa vydali na svoju ďalšiu hudobnú dráhu do Viedne. Rýchlo sa stali vyhľadávanými hudobníkmi s excelentnou povesťou nielen v Rakúsku, ale aj v zahraničí. Už na ich debutovom albume „Wanderer in Love“ (2007 - Extraplatte) získali nepochybný hudobný odstup od ich rodinnému umeleckému klanu a vybudovali si vlastný hudobný profil. S albumom „For the Greatest Little Things“ (2011 - Holophon) sa ich úsilie o ideálnu fúziu tradičných balkánskych melódií s jemnými zvukmi jazzu dostalo do hudobných výšin. Nasledovali ďalšie dva Funky-Latin-Vocal-Jazz albumy: „Dreaming Of Dreams„ (2013 - Home Music) & „Dedicated Sounds“ (2014 - Red P Music), v ktorých súrodenci predstavili úplne inú štylistiku a hudobnú kreativitu. Sedem vlastných kompozícií najnovšieho albumu „The Rag Waltz Time“ vydaného v tomto roku ukazuje ich nezameniteľnú hudobnú pečať. Sami ho nazývajú Soundtrack pre fantáziu poslucháča. Celkom zámerne na tomto albume flirtujú so zvukmi swingu, jazzu a Balkánu a modernými rytmami. Boris Pasternak povedal, že talent v najvyššom a najširšom slova zmysle je darom života. Na Feel Good albume „The Rag Waltz Time“ sa Wladigeroff Brothers opäť raz podelili o svoj nesporný hudobný talent, radosť a životnú energiu a my tento dar s radosťou prijímame (Reneé Gadsden – prestížna hudobná kritička).

Na koncerte v Bratislave (prvom na Slovensku vôbec) sa Wladigeroff Brothers predstavia s prominentnými hudobnými hosťami ako napr. známym klezmerovým hudobníkom Benjy Fox – Rosen (USA) a čelistkou Melissou Coleman (USA) s programom popretkávaným balkánskou hudbou, klezmerom a jazzom.

Jedinečný hudobný zážitok, ktorý si nenechajte újsť!

Zľavy: bez nároku na zľavy.

Termíny :


Galéria / Médiá :

Klezmer A La Bechet
Paul Brody's Sadawi Live @ the Vip Club Zagreb
Paul Brody's Sadawi - When Two Sing
Paul Brody
Paul Brody
aul Brody’s SADAWI
PREßBURGER KLEZMER BAND - SHABBES IN FELD
Pressburger Klezmer Band - "Siman tov, mazl tov"
Preßburger Klezmer Band - Wedding Samba
Setnja Balkanom - Pressburger Klezmer Band
Wladigeroffs Quartet - Kopaniza
WLADIGEROFF BROTHERS - For The Greatest And Little
Bookmark and Share
Zdieľať