PaCoRa Trio | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, šport
|
0
Váš nákupný košík je prázdny

Ak máte účet prihláste sa.

Hľadaj
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok

PaCoRa Trio

PaCoRa Trio
Vstupenku na toto podujatie si môžete vytlačiť aj u Vás doma.

PaCoRa Trio sa skladá z troch skúsených muzikantov – huslista Stanislav Palúch, cimbalista Marcel Comendant a kontrabasista Róbert Ragan. Hudba tria je postavená na prelínaní jazzu a folklóru. Ich repertoár zahŕňa originálne aranžmány jazzových standardov a ich vlastné kompozície. Stanislav Palúch (*1977, Čadca) huslista, ktorý vyrastal na slovenskom folklóre, ale neskôr začal hrávať aj jazz. Nahral približne 40 albumov ako štúdiový hudobník a preslávili ho jeho vystúpenia na rôznych lokálnych jazzových, folklórnych festivaloch, ako aj festivaloch klasickej hudby. Komponuje a aranžuje hudbu nielen pre PaCoRa Trio, ale pre viaceré miestne kapely a ansámble.

Marcel Comendant (*1980, Chisinau) je moldavský hudobník, cimbalista, ktorý študoval v Chisinau a Banskej Bystrici. Vyhral množstvo medzinárodných hudobných súťaží a hral na mnohých festivaloch.

Róbert Ragan (*1963, Banská Bystrica) je kontrabasista a učiteľ. Je stály člen Orchestra Štátnej Opery v Banskej Bystrici, hrá nielen klasickú hudbu, ale tiež jazz (kapely – Swing Q, Nothing but Swing Trio) a spolupracuje s mnohými špičkovými jazzovými hudobníkmi z mnohých krajín.

Títo traja členovia PaCoRa Trio nahrali prvé CD Pacora Trio v roku 2005. Krátko na to CD získalo pozitívny ohlas doma aj v zahraničí (4-hviezdičkový rating v prestížnom BBC Music Magazine – jún 2006). Pacora Trio vystupujú na významných jazzových ako aj world music pódiách v zahraničí (Česká Republika, Rakúsko, Veľká Británia, Nemecko, Taliansko, Grécko, Poľsko, Dánsko) a nahrali niekoľko nahrávok pre Českú a Slovenskú televíziu a rádio, Rakúske ORF Rádio ako aj pre film. Druhé CD nazvané Fugit Hora vyšlo v roku 2012. Zatiaľ čo prvý album je viac jazzový s folklórnym feelingom (podobajúci sa štýlu Djanga Reindharda s použitím cimbalu namiesto gitary), druhý naopak, je viac zameraný na slovenské a moldavské folklórne korene s jemným nádychom jazzu.

Vstupné/Entry: 8,00 EUR
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Rezervácie: info@bluenote.sk alebo na tel.č. 0902 608 912

 

Termíny :


Galéria / Médiá :

PaCora Trio
PaCoRa Trio
Bookmark and Share
Zdieľať